O Firmie

Firma PAK-TRANS oferuje kompleksowe rozwiązania dla wszystkich branż wykorzystujących w swojej praktyce opakowania tekturowe.

Swoją działalność opieramy na produkcji oraz dystrybucji opakowań. Nasze produkty charakteryzują się

  • Starannością wykonania,
  • Wysoką jakością,
  • A także wytrzymałością.

Wśród konkurencji wyróżnia nas duże zaplecze magazynowe oraz szybka i terminowa realizacja zamówień.

W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór

  • Opakowań klapowych,
  • Opakowań fasonowych (wykrojnikowych),
  • Przekładek.

 

Pełen wykaz możliwości w zakresie stworzenia kartonu, jego wzorów, wymiarów, łączeń i otworów, znajdziecie Państwo w katalogu opracowanym przez FEFCO (Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej).

KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAĆ KATALOG

Dobór i rodzaje tektury

Do produkcji opakowań używamy tektury falistej, składającej się z zewnętrznych, gładkich arkuszy papieru oraz arkuszy wewnętrznych, pofalowanych.

Dostępnych jest wiele rodzajów tektury falistej, a każdy z nich różni się specyfikacją techniczną i praktycznymi właściwościami. Liczba warstw wpływa na spektrum zastosowań opakowań.

Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze tektury jest jej gramatura. Należy pamiętać, że tektura posiadająca wysoką falę charakteryzuje się lepszymi właściwościami sprężystymi i większą sztywnością (opakowania z niej wykonane zapewniają lepszą ochronę towaru).

Tektura z niską falą ma zdecydowanie większą odporność na zgniatanie płaskie, przez co jest odporniejsza na uderzenie, przebicie (przy tym lepiej nadaje się do zadrukowania).

Kolejnym szczegółem mającym wpływ na dobór tektury – przy wyborze kartonów czy opakowania, jest jej barwa. Standardowo opakowania wykonuje się z tektury o zabarwieniu brązowym, która potocznie nazywana jest szarą, ale wykorzystuje się także tekturę bieloną.

Wśród najchętniej wykorzystywanych surowców spotyka się następujące rodzaje tektury falistej:

1) tektura 2-warstwowa – jest materiałem ekologicznym, całkowicie biodegradowalnym, a przy tym znajdującym wiele zastosowań w codziennym życiu. Jest chętnie wykorzystywana przez firmy kurierskie, ale też w magazynach i hurtowniach.

2) tektura 3-warstwowa – jest zbudowana na bazie dwóch warstw papieru i znajdującej się pośrodku nich warstwy pofalowanej. Wykorzystuje się ją do produkcji przekładek, przydatnych w czasie pakowania kruchych i delikatnych przedmiotów. Na tym jednak możliwości jej wykorzystania się nie kończą. Jest powszechnie stosowana w budownictwie, nie tylko jako element zabezpieczający, ale również jako izolator akustyczny i termiczny.

W tej kategorii wyróżnić możemy:

  • tekturę o fali B – jej grubość wynosi od 2,5 do 3,0 mm;
  • tekturę o fali C – wysokość fali, czyli zarazem grubość tektury wynosi od 3,0 do 3,7 mm;
  • tekturę o fali E, zwanej tez mikrofalą, o grubości od 1,1 do 1,7 mm.

3) tektura 5-warstwowa

na rynku dostępna jest tektura o następującym rodzaju fal:

  • tektura BC – jej grubość to od 6 do 7 mm;
  • tektura BE – występuje w grubości od 3,7 do 5 mm.

Używana jest do długoterminowego magazynowania produktów i opakowań o dużych rozmiarach, a także przedmiotów o większej masie, np. urządzeń, maszyn czy mebli.

4) tektura 7-warstwowa- używana najczęściej jako alternatywa dla zbiorników, palet skrzyniowych i pojemników drewnianych.

 2021 PAK-TRANS

PAK-TRANS